Opět plesové šaty aneb já se na to vyprdnu

07. 01. 2009 | † 20. 11. 2012 | kód autora: tGX

Takže jak už jsem zde psala, výběr plesových šatů je pro mě značný problém. Neustále něco vyhlížím na Aukru ( cha cha) leda bych přestala žrát a začala cvičit. ( Nepřipadá v úvahu ani jedno). Tak jsem vyrazila s přítelem a mou potencionální tchýní na nákup do města. První butik mě přes výlohu vysloveně nadchl. Vlezu dovnitř, požádám o svou velikost a hrnu se do kabinky. Tak zjišťuji, že přes prsa šaty nedopnu ačkoliv jinak jsou ok, no ale přece - kdo by dělal na plese až takovou produkci. Ještě to nevzdávám žádám druhé šaty ( větší velikost samozřejmě nemají), tak se uklidňuji, že je to jen blbým střihem. Ten stejný problém Pe'ta s maminkou před závěsem povzbuzují. Třetí šaty jsou už vyslovená trapárna, která si zahrává s mýma nervama. Nasraně se nasoukám do svých hader a kabinku opouštím. Prodavačka tvrdí že jdu pozdě, šaty jsou už vyprodané. To už vážně nevím, kdy jsem měla přijít než v prosinci. Plesy začínají oficiálně až v únoru. Korunu všemu nasazuje pán, který do obchodu přišel s manželkou a jistou dobu poslouchal rady mého doprovodu. Teď si nás všechny tři prohlíží a nakonec pronese. " Rodičům nesmíte věřit, oni tomu nerozumí." Zalapám po dechu přítele s tchýní považuje za mé rodiče. No to je gól. Já se začínám řechtat Peťa vypadá, jako kdyby pána chtěl složit pravačkou k zemi.

Druhý butik už taková sranda není. Je to opět záhul na mé nervy. Při vstupu hlásím  prodavačce asi tak v důchodovém věku svou velikost. Odmítám barvy černou, červenou a modrou. A co myslíte šaty mi podává o číslo až dvě menší a neustále mi nutí černé. Nesnáším černou, nemám vyjma jednoho trička, které nosím na pohřby nic černého. Důrazně jí to opakuji. Přesto se jí povede mě do jedněch černých šatů narvat. Docela seděly a příteli se líbily. ALE JÁ NESNÁŠÍM ČERNOU, takže šaty letí hezky zpátky na  ramínko a já opouštím druhý butik. Tím jsem definitivně vyčerpala možnosti našeho města a uchýlila se k ťamíkům. Výběr v podstatě stejný, znechuceně se nacpu do fialových šatů po kolena a připadám si jak jitrnice. Peťa se zdržuje veškerých komentářů, tchýně vrtí hlavou.

Nastává další " optimistický týden" hledání ideálních šatů na  aukru. Peťa už se raději ani neptá,co na tom netu neustále lovím. V pátek jedeme do Opavy . Vím tam o jednom butiku, ale vůbec se mi tam nechce.  Za to se mi chce k ťamíkům do Bredy, aspoň si koupím nějaké triko jako bolestné. Ťamíci  ovšem překvapili. Ty řady šatů nešly přehlédnout. Peťa rezignovaně nastavuje ruku, kam mu přehazuju eventuální modely. Snaživá česká prodavačka se za mnou hrne až do kabinky. Odtud jí musím vytlačit, bo nesnáším, když na mě někdo nasýsá a ptá se, jak mi šaty padnou. První jsou skvělé, další už míň a když požádám o jinou velikost, prodavačka to komentuje slovy " No to by slečna musela míň papat." Ještě že tam Peťa byl, jinak bych té ne zrovna štíhlé chytrolínce musela šlápnout na kejhák. Takhle nezbývá nic jiného než odvětit. " To těžko, slečna žere rád...

...."

 Nakonec se rozhoduji mezi a teď se podržte  - šaty, které jsou na fotce a v souboji zvítězily,nebo šaty černými.  Jak to viděla má drahá polovička, hned bylo jasné, že si můžu rovnou podepsat rozsudek, kdybych si vzala šaty černé. A těch komentářu co k tomu bylo ,naprosto přesně si pamatoval a zopakoval všechno, co jsem řekla o černých šatech. Zvláštní v jiných věcech tak dokonalou paměť neprojevuje. Na svou obhajobu musím říct, že černé šaty stály pouhopouchých 500kaček a přemýšlela jsem jestli si vezmu jen ty vítězné nebo si k nim přihodím i tyto u nihž mě okouzlila především ta cena.

JAk to dopadlo je asi jasné.

Abych vysvětlila proč tolik divadla kolem jedněch šatů na ples. Jsme s kamarádkama plesový maniaci. Zatímco každý normální člověk obejde jeden ples, my oblítáme všechny v okolí. A protože bydlíme na dědině je jich tu požehnaně. Takže obejít  cca 6 plesů a to minimálně není problém. Většinou začínáme v lednu a končíme někdy kolem dubna. A já mám konečně šaty :-)

Šatečky

Šaty


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.